+420 731 629 796 kancelar@hydro-pur.cz

HYDRO-PUR s. r. o.

O společnosti

Úprava pitné vody, úpravny vod

Historie společnosti

Culligan je původem americká firma, založená roku 1936. Nabízí svoje služby a zařízení širokému spektru spotřebitelů při řešení problémů v oblasti úpravy pitných a průmyslových vod.

V dubnu 1991 otevřela firma svoje zastoupení i v bývalé ČSFR. V roce 2008 došlo ke změně vlastnických poměrů společností Culligan Praha s. r. o. a Culligan Brno s. r. o. Vznikla nová společnost CULLIGAN Czech s. r. o. s celorepublikovou působností, která byla začleněna do vyššího nadnárodního celku Culligan Eastern Europe.

Od 1. 10. 2014 se firma, jakožto pokračovatel a zástupce tradiční a osvědčené značky Culligan® v České republice, přejmenovala na Culligan.CZ, a to na základě uzavřené franchizingové smlouvy mezi mateřskou společností Culligan a firmou ENVI-PUR s. r. o. Společnost Culligan.CZ s. r. o. tím získala zázemí silné české domácí společnosti, působící v oblasti úpravy vody.

S platností od 6. 12. 2023 byl změněn název společnosti Culligan.CZ s. r. o. na HYDRO-PUR s. r. o. Firma nadále zůstává oficiálním distributorem značky Culligan® v České republice, zajišťuje dodávky a servis technologií a zařízení Culligan®.

Značka Culligan®

Společnost Culligan má ve světě více než 1400 dodavatelsko-servisních středisek ve více než 90-ti zemích.  Ke klientele firmy Culligan ve světě patří i tak renomované firmy jako např. Hoechst, Ciba-Geigy, Henkel, Dow Chemical, Coca-Cola, Cinzano, Martini Rosi, hotely řady Sheraton či Hilton a mnohé další.

Culligan má svou vlastní výzkumnou a vývojovou základnu, kterou mohou využívat všechna zastoupení značky Culligan® ve světě. Každý rok jsou organizována setkání techniků a obchodních vedoucích středisek, kde jsou prezentovány novinky firmy, technicky zajímavé realizované úpravny vod a rovněž jsou diskutovány technické a jiné problémy, které se u jednotlivých středisek případně vyskytly.

Neustálý kontakt s velmi širokým záběrem řešení problémů v oblasti úpravy vod, spojený s vlastním vývojem a výzkumem, zaručuje zákazníkům značky Culligan® to nejlepší a nejefektivnější řešení jejich problémů v této oblasti.